8. Camera Obscura

Rewolucja technologiczna w komunikacji, w przekazywaniu informacji jest zjawiskiem tak nowym, że zdążyliśmy się na razie nim jedynie zauroczyć. Jesteśmy na etapie prostej fascynacji nową zabawką, która daje nam ogromne możliwości. (…) Każda rewolucja techniczna wymaga od ludzi korekty ich wyobraźni. A to jest zawsze dłuższy proces.

Ryszard Kapuściński

8. Międzynarodowy Festiwal Sztuki Reportażu CAMERA OBSCURA 

Filmy i reportaże wybierane do udziału w konkursie pochodzą z całego świata. „To opowieści, których akcja dzieje się nie tylko w Polsce, ale też w wielu zakątkach naszego globu” mówi Remigiusz Zawadzki, dyrektor Festiwalu. Oglądać je będziemy podczas odbywających się codziennie po godzinie 17.00 seansów. Wraz z nimi zaprezentowani zostaną uczestnicy drugiego pasma konkursowego, czyli najlepsze produkcje rywalizujące w ogólnopolskim konkursie krótkich form reporterskich. Wcześniej, pomiędzy 11.00 a 16.00 odbywać się będą warsztaty i seminaria dla młodych dziennikarzy, filmowców, artystów wizualnych.

Program został wzbogacony wieloma wydarzeniami towarzyszącymi, są to m.in.: konkursy dla młodych twórców – Panasonic Young Inventions w trzech sekcjach: reportaż telewizyjny/dokument/fotokast, reportaż radiowy, animacja; prezentacje reportaży i artystycznych form radiowych, wystawy fotograficzne, koncerty, akcje intermedialne i performance, pokazy najnowszych technologii do realizacji zdjęć i montażu cyfrowego, cykl pokazów tematycznych pod hasłem „Camera na:…”.

Na wszystkie festiwalowe wydarzenia wstęp wolny! Festiwal współfinansowany przez Miasto Bydgoszcz oraz Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego.


Biuro Fundacji i Festiwalu

Galeria Miejska bwa
ul. Gdańska 20, 85-006 Bydgoszcz
e-mail: camera.obscura.festival@gmail.com