Bilety i karnety na festiwal

Ruszyła sprzedaż karnetów na biletowane seanse w ramach IX Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Reportażu Camera Obscura (23-27.10.2012). Zmieniając dotychczasową tradycję i wychodząc naprzeciw potrzebom wymagających widzów najlepsze reportaże w tym roku obejrzymy w Kinie Orzeł/MCK oraz w Galerii Miejskiej bwa.

Pokazy w Kinie Orzeł otworzy 23 października film Dariusza Gackowskiego „Kaskada” (wstęp wolny). Po seansie na widzów czeka  poczęstunek rodem z lat świetności barów mlecznych m.in. pajda chleba ze smalcem.

Natomiast o godz. 19.00 na Placu przed Domem Mody Drukarnia zostanie ogłoszony STAN WYJĄTKOWY (EMERGENCY STATE), w ramach którego odbędzie się specjalnie przygotowany koncert plenerowy. Usłyszymy 11 perkusistów o bydgoskich korzeniach, wspieranych przez tajemnicze drzewo – BO JEDENAŚCIE TO LICZBA MISTRZOWSKA. Więcej informacji tutaj.

Chwilę po tym wyjątkowym muzycznym wstępie do festiwalu zapraszamy do Kina Orzeł, gdzie rozpocznie się wieczorny blok reportaży zakwalifikowanych do konkursu międzynarodowego. Karnet (30 zł normalny/ 20 zł ulgowy) umożliwia oglądanie wszystkich wieczornych pokazów od wtorku do piątku, włącznie z wieczornym pasmem F jak Fałszerstwo. Konkurs międzynarodowy to aż 15 reportaży i dokumentów telewizyjnych z różnych stron świata, z czego 10 zostanie pokazana premierowo.

Filmy zakwalifikowane do konkursu ogólnopolskiego można oglądać od 23 do 26 października w Galerii Miejskiej bwa (wstęp wolny). Szczegółowy program dostępny tutaj.

Bilety i karnety można nabyć w kasie Kina Orzeł (Miejskie Centrum Kultury, ul. Marcinkowskiego 12-14).

Karnety na wszystkie seanse festiwalowe w kinie ORZEŁ: 30,-zł normalny/20,- zł ulgowy.

Bilety na każdy pojedynczy wieczór: łącznie seanse konkursu międzynarodowego oraz filmy fabularne z pasma F jak FAŁSZERSTWO: 8,- zł normalny/6,- zł ulgowy.

 

Biuro Fundacji i Festiwalu

Galeria Miejska bwa
ul. Gdańska 20, 85-006 Bydgoszcz
e-mail: camera.obscura.festival@gmail.com