Program i katalog festiwalowy

 
Z wielką przyjemnością prezentujemy program 9. Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Reportażu Camera Obscura 2012. Przed nami pokazy reportaży konkursowych w Kinie Orzeł, wieczorne pasmo mockumentów, blok filmów polskich w Galerii Miejskiej bwa oraz inne, równie ciekawe wydarzenia towarzyszące festiwalowi.

PROGRAM CAMERA OBSCURA 2012

KATALOG – wersja .pdf


23.10.2012 – wtorek

Plac przy Domu Mody DRUKARNIA – wstęp wolny

19.00 -   STATE OF EMERGENCY – koncert plenerowy z udziałem 11 bydgoskich perkusistów

 

Kino ORZEŁ – ul. Marcinkowskiego 12

KONKURS MIĘDZYNARODOWY

Karnety na wszystkie seanse festiwalowe w kinie ORZEŁ: 30,- zł normalny/20,- zł ulgowy;

Bilety na każdy pojedynczy wieczór: łącznie seanse konkursu międzynarodowego oraz filmy fabularne z pasma
F jak FAŁSZERSTWO: 8,- zł normalny/6,- zł ulgowy

 

23.10.2012 – wtorek

18.00 -   Otwarcie Festiwalu: KASKADA, autor: Dariusz Gackowski – premiera, Polska, 20’

20.00 -   I LOVE DEMOCRACY: GREECE, autor: Daniel Leconte – premiera, Francja, 50’

21.00 -   GHETTO MILLIONNAIRES, autor: Gilles Remiche – premiera, Francja, 53’

22.00 -   XRONIX, autorka: Aleksandra Rek, Polska, 25’

22.40 -   poza konkursem: F jak FAŁSZERSTWO: ZELIG, reż. W. Allen, USA, 80’

 

24.10.2012 – środa

19.00 -   LEKARZE, autor: Dariusz Wolski – Polska, 53’

20.00 -   NATIONAL HYMEN, autor:  Jamel Mokni  – premiera, Belgia/Francja, 60’

21.15 -   URODZENI DLA RZESZY, autorka: Kinga Wołoszyn-Świerk – premiera, Polska, 55’

22.30 -   poza konkursem: F jak FAŁSZERSTWO: ROK DIABŁA, reż. P. Zelenka, Czechy, 88’

 

25.10.2012 – czwartek

19.00 -   ARCHIMANDRYTA, autor: Jerzy Kalina – Polska, 52’

20.00 -   GORILLAS of the KONGO, autor: Thomas Weidenbach – premiera, Niemcy, 52’

21.00 -   CHILD SLAVE LABOURERS, autor: Hubert Dubois – premiera, Francja/Niemcy, 70’

22.20 -   WHAT BRITS LOVE: HATS, autor: Ben Levis – premiera, GB/Niemcy, 40’

23.00 -   poza konkursem: F jak FAŁSZERSTWO: WYJŚCIE PRZEZ SKLEP Z PAMIĄTKAMI, reż. Banksy, USA/GB, 87’

 

26.10.2012 – piątek

19.00 -   JALDA AND ANNA – FIRST GENERATION AFTER, autorka:  Katinka Zeuner  – premiera, Niemcy, 75’

20.30 -   UWIKŁANI, autorka: Lidia Duda – Polska, 52’

21.30 -   JUDITH and the MAN from SCHINDLER’S LIST, autor: Martin Buchholz – premiera, Niemcy, 45’

22.25 -   GITOWCY, autorzy: Kuba Nagabaczyński, Mirosław Majeran, Polska,  31’

23.05 -   poza konkursem: F jak FAŁSZERSTWO: PROJEKT: MONSTER, reż. M. Reeves, USA, 85’

 

27.10.2012 – sobota

14.00 -   ŚWIAT OD ŚWITU DO ZMIERZCHU – prezentacja cyklu,

autorzy i opiekunowie artystyczni cyklu:  Mirosław Dembiński, Maciej J. Drygas, Marcel Łoziński, Jacek Bławut, Vita Żelakeviciute, Paweł Łoziński, Jacek Petrycki, Rafał Listopad, Mateusz Werner, Andrzej Musiał

18.00 -   spotkanie z Mirosławem Dembińskim, Maciejem Drygasem i Vitą Żelakeviciute

– autorami i opiekunami projektu ŚWIAT OD ŚWITU DO ZMIERZCHU - 60’

20.00 -   Gala Wręczenia Nagród – foyer Kina ORZEŁ/MCK – 45’

21.00 -   Seanse reportaży i filmów nagrodzonych – 90’

 

Ponadto w Kinie ORZEŁ codziennie – wstęp wolny:

  • w dniach od 23 do 26.10.2012 od 15.00 – 16.00 – prezentacja reportaży radiowych – foyer MCK – 60’
  • w dniach od 24 do 26.10.2012 od 14.00 – 15.30 – seanse i warsztaty w ramach projektu ŚWIAT OD ŚWITU DO ZMIERZCHU – sesje łącznie po ok. 90’ – kino ORZEŁ/salonik secesyjny
  • 28.10.2012 (niedziela) – od 16.00: SIŁA BYDGOSKIEGO DOKUMENTU – międzypokoleniowe spotkanie bydgoskich dokumentalistów z udziałem m. in. Kazimierza Karabasza, Mirosława Dembińskiego, Macieja Cuske, Marcina Sautera, Jarosława Piskozuba, Macieja Jasińskiego, wychowanków BKF-u, Dariusza Gackowskiego, Krzysztofa Nowickiego, grupy Koloroffon, przeplatane seansami wybranych  filmów.

18.30 -   MISTRZOWIE ŚWIATŁA, autorzy: zespół BKF, Polska, 29’ – pokaz specjalny, poza konkursem

 

GALERIA MIEJSKA bwa, ul. Gdańska 20 – wstęp wolny

KONKURS OGÓLNOPOLSKI

 

23.10.2012 – wtorek – od g. 16.00 (łączny czas trwania bloku: 93’)

RODZINA WIĘZIŁA NIEPEŁNOSPRAWNĄ, autorka: Małgorzata Frydrych, Polsat, 25’

DZIADEK Z WEHRMACHTU, autorzy: Bożena Klimus, Jan Zub – TVP O/Katowice, 12’

ALIJA PRZEZ MOST DO KRAJU PRZODKÓW, autor: Wojciech Królikowski – TVP O/Katowice, 20’

TAŃCZĄCY Z PSAMI, autorka: Izabela Szukalska – TVP O/Katowice, 13’

TRZEBA GO ZNISZCZYĆ, autor: Paweł Kaźmierczak, TVP, 23’

 

24.10.2012 – środa od g. 17.00 (łączny czas trwania bloku: 97’)

ZAMACH W NORWEGII, POLSCY DOSTAWCY BREIVIKA, autorzy: Jarosław Jabrzyk, Bertold Kittel – TVN, 21’

TROPEM ZABÓJCY GEN. PAPAŁY, autor: Rafał Zalewski – Polsat, 25’

CZARNY INTERES, autor: Łukasz Kowalski – TVP O/Katowice, 12’

PRZEZ ŚMIETNIK DO BARÓW, autor: Tomasz Lipko, TVN UWAGA!, 14’

FINROYAL – KRÓLEWSKI PRZEKRĘT, autor: Szymon Jadczak, TVN UWAGA!, 25’

 

25.10.2012 – czwartek od g. 17.00 (łączny czas trwania bloku: 105’)

NASZ EKSPERYMENT, autorka: Faustyna Szebesta-Kowalska, TVP, 14’

116 111, autor: Andrzej Mańkowski, Biały Smok Prod., 15’

KOCHANA NASZA KLASO, autorzy: Mikołaj Wawrzeniuk, Dariusz Szada-Borzyszkowski – TVP O/Białystok, 25’

CZUŁE PORTRETY, autorka: Agnieszka Świdzińska – TVP O/Katowice, 24’

TADZIU, autor: Waldemar Grzesik – prod. W. Grzesik, 27’

 

26.10.2012 – piątek od g. 17.00 (łączny czas trwania bloku: 108’)

MÓJ OJCIEC IGOR, autor: Grzegorz Fedorowski, TVP O/Szczecin, 25’

OPOWIEŚCI Z RADIA KIBERA, autorzy: Maciej Grabysa, Paweł Zdanowski, 23’

TO WASZA WIARA WAM POMAGA, autorzy: Dorota Petrus, Bogdan Lęcznar – TVP, 20’

2+21, autorka: Kinga Dobrzyńska – TVP, 10’

ODZYSKAĆ DZIECI, autor: Łukasz Kowalski – TVP O/Katowice, 19’

INNY SZUKA SZCZĘŚCIA, autorka: Joanna Frydrych – TVP, 10’

 

27.10.2012 – sobota, g. 19.00 – Galeria Miejska bwa – wstęp wolny – pokaz specjalny poza konkursem:

ZAPOMNIANY BOHATER, autorka: Urszula Dembińska-Nowakowska – TVP O/Szczecin, 40’

 

Dom Mody DRUKARNIA codziennie – wstęp wolny:

od 24 do 28.10.2012, codziennie w godzinach:

15.00 – 16.00 -    zestawy reportaży polskich

18.00 – 19.00 -    kolejne odcinki cyklu ŚWIAT OD ŚWITU DO ZMIERZCHU

 

*Organizator zastrzega sobie prawo do zmian w programie

 

Festiwal CAMERA OBSCURA współfinansowany przez Miasto Bydgoszcz i Województwo Kujawsko-Pomorskie

Organizator: Fundacja ART-HOUSE, www.cameraobscura.pl

 

Biuro Fundacji i Festiwalu

Galeria Miejska bwa
ul. Gdańska 20, 85-006 Bydgoszcz
e-mail: camera.obscura.festival@gmail.com