Trwa nabór na Konkurs Reportażu Amatorskiego

Serdecznie zapraszamy do udziału w IV edycji Konkursu Reportażu Amatorskiego organizowanego przez Staromiejski Dom Kultury we współpracy z Instytutem Reportażu i Festiwalem Camera ObscuraFundacją Sztuki Art – House. Głównym celem Konkursu jest umożliwienie twórcom amatorskim zaistnienia na polu filmowego reportażu społecznego. Inicjatywa ta jest odpowiedzią na intensywny rozwój oraz wzrost znaczenia mediów obywatelskich oraz serwisów społecznościowych, które umożliwiając komentowanie i kreowanie rzeczywistości ukazują dużą potrzebę ekspresji oraz potencjał twórczy

Na zgłoszenia –filmowe reportaże społeczne o tematyce społeczno-kulturalnej, w dwóch kategoriach wiekowych: „młodzież” oraz „dorośli” czekamy do 23 listopada 2014 r. Finał – pokaz zakwalifikowanych reportaży, rozstrzygnięcie i wręczenie nagród wraz odbędą się w dniu 5.12.2014r.

w Staromiejskim Domu Kultury. Główna nagroda w każdej kategorii wiekowej wynosi 1000 zł. Finał uświetni pokaz najlepszych reportaży Festiwalu Camera Obscura. Reportaże laureatów zostaną pokazane podczas: Planete + DOC Bydgoski Aneks 2015; „Wieczoru z nagrodzonymi” w Księgarni Instytutu Reportażu „Wrzenie Świata” oraz podczas spotkania Dyskusyjnego Klubu Filmów Nieobecnych, Staromiejskiego Domu Kultury.

Szczegóły na stronie: www.konkursreportazu.sdk.pl

Biuro Fundacji i Festiwalu

Galeria Miejska bwa
ul. Gdańska 20, 85-006 Bydgoszcz
e-mail: camera.obscura.festival@gmail.com