Do dziewięciu razy Sztuka

Po dziewięciu latach tworzenia jedynego w Europie Festiwalu Sztuki Reportażu, który narodził się w Bydgoszczy przyszedł czas na zmiany. Poniżej publikujemy oficjalne oświadczenie dyrektora festiwalu i prezesa fundacji sztuki Art-House, Remigiusza Zawadzkiego:

Oświadczenie nt. zawieszenia organizacji Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Reportażu CAMERA OBSCURA w Bydgoszcz

Zaniepokojony kierunkami zmian zachodzących w dynamicznie zmieniającym się świecie współczesnych mediów elektronicznych, w związku z przeświadczeniem o wyczerpaniu się dotychczasowej formuły oraz wobec poczucia braku zabezpieczenia wystarczających środków zapewniających profesjonalny poziom organizacji i rozwoju Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Reportażu CAMERA OBSCURA w Bydgoszczy, jako jego dyrektor podjąłem w 2013 roku decyzję o zaprzestaniu jego dalszej realizacji w dotychczasowej formie.

Chciałbym w tym miejscu wyrazić podziękowania dla reporterów, współpracowników, wiernych widzów, wolontariuszy, instytucji oraz partnerów lokalnych, którzy przez kolejnych 9 lat istnienia festiwalu w Bydgoszczy okazywali nam swoją życzliwość i wsparcie.

Ubolewam, że pomimo tradycji dziewięciu edycji CAMERA OBSCURA nie udało się w Bydgoszczy wypracować stabilnego zaplecza finansowego gwarantującego bezpieczny rozwój imprezy.

 

Z poważaniem,

Remigiusz Zawadzki

dyrektor festiwalu CAMERA OBSCURA

prezes Fundacji ART-HOUSE

Biuro Fundacji i Festiwalu

Galeria Miejska bwa
ul. Gdańska 20, 85-006 Bydgoszcz
e-mail: camera.obscura.festival@gmail.com